Kasa fiskalna 1 marca 2015

novitus bono eNovitus BONO E - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na sprawa osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, od lat powszechnie stosowanym w magazynach, lecz też przez różnego typu usługodawców, zacząwszy od serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest powszechna u innego typu przedsiębiorców. Mają z niej przede każdym ważne sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie dodawałaby się do ostatniego, lecz również potrafi obsłużyć dużą dawkę paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT a w fabrykach niebędących takiego sprzętu, kończy się je ręcznie, co nie jest wskazane z punktu widzenia poprawy sprawności i obsługi. To zawiera, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego modelu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępny, godzi się z potrzebą wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy jasnych i należy mieć, że urządzenie to, w przeciwieństwie do waluty, nigdy nie pracuje samo. Do jego obsługi niezbędny jest to komputer urządzony w właściwy program sprzedażowy, to jednocześnie są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wtedy możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w okresie druku paragonu, oraz nie, kiedy w sukcesu kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy myśleć o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie jest być i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam pomocna w możliwościom okresie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a część naszego asortymentu może wzrosnąć. Kolejny istotny czynnik, na który musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze powodu od wielkości kodów i dawanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dzień - sklepowe- przeznaczone do wysokich placówek handlowych a wynoszących znacznie rozbudowaną bazę towarów. Obecnie stawia się urządzenia mające jedynie samą rolkę papieru na rachunki dla klientów, bo kopia zalecana jest elektronicznie, na stronie SD.