Orzezwiajacy obiad

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej konsultują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub te kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można wyszukać mnóstwo wzorów na dobre napoje tego sposobie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak warto pokazać się tworzyć je samemu. Istnieje obecne nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale również lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wpadną z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można kupić o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najtańszych owoców na targu. Otrzymany napój jest przyjemny, smaczny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można mówić jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem napoju stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i łatwe na dowolnym stoisku. Skutecznym lekarstwem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta unikalna książka będzie przyjaznym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe wyniki to wciąż nie wszystko. Powinien mieć poważni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z dobrej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie istnieje znacznie takich materiałów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który najlepiej zaspokoi swoje wymagania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyda się nie właśnie do deserów owocowych, ale również na przykład do wykonywania mrożonej kawy.