Psychika starego czlowieka

Każdy z nas miewa czasem gorsze chwile w działaniu, bywa przygnębiony bądź i zmartwiony. Często takie charaktery są wynikiem złych i stresogennych wydarzeń w swym życiu, na jakie nie mamy pomysłu. Śmierć bliskiej osoby, strata przyjaciela, rozwód, choroba, utrata lub zmiana pracy - powodów do złego samopoczucia psychicznego potrafi stanowić naprawdę wiele. To prawdziwe, że pod wpływem takich rzeczy czujemy się przytłoczeni, przygnębieni i słabi. Zawsze taki stan powinien prędzej czy później minąć samodzielnie, w skalę upływu czasu. Jak postępować, skoro tak się nie dzieje?

Czujesz się stale przygnębiony i przytłoczony, złe nastroje pozostają bez przerwy przez całe tygodnie? Stosujesz przez nie tracić kontakt z swymi lub zaniedbywać swoje obowiązki? Pamiętaj, iż nie każda rana zagoi się samodzielnie. Czasami powinniśmy sięgnąć po fachową pomoc - nie liczy w ostatnim nic złego. Gdy skutki negatywnych wydarzeń przejęły kontrolę nad Twoim mieszkaniem, pomocna może okazać się poradnia zdrowia psychicznego.

W miejscu takim jak poradnia psychiczna pracują doświadczeni i certyfikowani lekarze (psycholog, psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta). Możesz dzielić spośród ich postaci na fachową uwaga i wsparcie. Wbrew potocznej opinii, pomoce tych specjalistów nie są zarezerwowane właśnie dla pań dotkniętych poważnymi chorobami psychicznymi - przeciwnie - powinien się tam zgłosić każdy, kto od dłuższego czasu wyprowadza się z jednym kłopotem w sferze psychicznej - nawet jeśli objawy nie są bardzo niebezpieczne. Lekceważenie złego samopoczucia może spowodować, że rozwiną się u nas choroby takie jak depresja i nerwica. Znacząco utrudniają one przeznaczenie pacjentów, i choć są w pełni uleczalne, terapia może być naprawdę duży okres.

Na pierwszej wizycie w przychodni zdrowia psychicznego będziesz uważał nadzieję spotkać się z psychologiem na spotkaniu konsultacyjnym. Takie spotkanie ma na punkcie postawienie diagnozy, udzielenie porady oraz ustalenie dalszych działań, jakimi potrafią żyć np. skierowanie do psychiatry lub podjęcie psychoterapii u terapeuty.