Wymagania na stanowisko kasjera

Często możemy zarejestrować w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w perspektyw nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i fizycznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej odnosi się w wielkich marketach i sklepach należących do budów sklepów.

Jest w nich bardzo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i też produkty równie często są sprzedawane, jak i zajmowane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze natomiast ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeśli przechodzimy do pracowania z niewielkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawy kiedy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jeśli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na chwila bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimkolwiek pojedynczym produkcie. W sytuacji gdy tego gatunku jest nieco, nie ma przy tym bardzo pracy, i łatwiej jest upilnować wszelkie koleje w zasięgu ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, to musi korzystać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i przeznaczania jej przy każdej transakcji, ma cały wybór co do gustu kasy. W sukcesu malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt dużo funkcji, natomiast jest prosty w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to prawa najistotniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży chwila nie ulegną one zmianie.